Rochiță cameristă

(O recenzie client)

Creează un mediu de lucru riguros, adaptat conceptului de business, dar în același timp proiectat pentru desfășurarea activităților cotidiene într-un mod cât mai confortabil. Rochița de cameristă este potrivită atât unui hotel avangardist, cât și unui hotel clasic. Confecționată din poplin sau tercot, poate fi comandată, indiferent de stil, pe mai multe culori precum bleumarin, roșu, turcoaz sau negru, cu șorț alb.

HAINE PRODUSE ÎN ROMÂNIA

MATERIALE DE CALITATE

COMENZI ÎN SERII MICI, MEDII, MARI

SKU: cf3556e8b5ce Categorii: ,
Descriere

Rolul unei uniforme de cameristă este multiplu. În primul rând ea identifică, în ochii clientului, personalul care lucrează în hotel și îi protejează imaginea prin crearea de brand unic. Ajută, în plus, la promovarea unui mediu de lucru productiv, care îndeplinește toate cerințele de securitate și igienă.

Rochița de cameristă are mânecă scurtă, cu bentițe albe pe mânecă și decolteu, indiferent de model. Este prevăzută cu cinci nasturi în partea superioară, iar în partea inferioară cu pliuri astfel încât să asigure o mai mare mobilitate în activitățile specifice jobului. Materialul din care este confecționată, poplinul, are în componența sa elastan și bumbac mercerizat, țesături ușoare care îmbină stilul și confortul. Rochița mai poate fi confecționată din tercot (o combinaţie de 65% poliester şi 35% bumbac), un material recunoscut pentru rezistența sa la uzură. La fel ca poplinul, este răcoros și ușor și permite pielii să respire.

Șorțul este simplu, cochet, cu sau fără buzunare și betelie care marchează talia. Este confecționat din tercot alb.

Recenzii (1)

1 recenzie pentru Rochiță cameristă

  1. Tudor Ioana

    Tudor Ioana

    Noi, AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA, precum și U.S. FOOD NETWORK SA, ca și client al firmei SC IANNI PROD COM, ne declarăm mulțumiți de uniformele pe care le fac angajaților noștrii.

    Promptitudinea, calitatea și inovația sunt câteva dintre atuu-urile colaborării cu IANNI PROD, de care suntem foarte mulțumiți.

    Ioana Tudor, KFC & PizzaHut Category Buyer

Numai clienții autentificați care au cumpărat acest produs pot lăsa o recenzie.

Prețuri

Preturi estimative pentru articolele prezentate in site.

La comenzi mai mari de 10 buc/masura/articol pretul se negociaza.

  • Sacou clasic femei stofa: 130 lei + TVA
  • Sacou clasic barbati stofa: 280 lei + TVA
  • Fusta stofa: 85 lei + TVA
  • Fusta tercot: 75 lei + TVA
  • Pantalon barbati stofa (model clasic 3 buzunare): 95 lei + TVA
  • Pantalon barbati tercot (model clasic 3 buzunare): 85 lei + TVA
  • Costum camerista (bluza+pantalon): 120 lei + TVA
  • Costum camerista (rochita+sort): 110 lei + TVA
  • Vesta chelner stofa: 80 lei + TVA
  • Vesta chelner tercot: 75 lei + TVA
  • Vesta chelner femei, captusita la spate : 95 lei + TVA
  • Camasa simpla alba maneca lunga: 70 lei + TVA
  • Camasa color material import Olanda: 80 lei + TVA
  • Jacheta bucatar alb: 65 lei + TVA
  • Jacheta bucatar 2 culori: 75 lei + TVA
  • Boneta bucatar reglabila: 15 lei + TVA
  • Pantalon pepit bucatar: 85 lei + TVA
  • Pantalon tercot alb sau color pe elastic (bucatar): 55 lei + TVA
  • Pantalon tercot color sau alb cu fermuar si betelie pentru bucatar: 60 lei + TVA
  • Salopeta (2 piese pantalon cu pieptar+jacheta diverse culori si modele): 150 lei + TVA
  • Jacheta BellBoy + epoleti stofa in 2 culori: 280 lei + TVA
  • Pantalon cu vipusca: 95 lei + TVA
  • Halat tercot diverse modele: 55 lei + TVA
  • Jacheta matlasata scurta in combinatie de culori: 120 lei + TVA
  • Jacheta matlasata cu gluga detasabila diverse materiale in combinatie de culori: 145 lei + TVA
  • Pantalon matlasat cu pieptar: 120 lei + TVA
  • Sapca matlasata, reglabilitate spate,urechi acoperite: 20 lei + TVA
  • Tricouri polo modele din diverse combinatii de culori-modele la cerere: 45 lei + TVA
  • Tricou la baza gatului simplu (T-SHIRT): 20 lei + TVA

 

Executam personalizari prin broderie si serigrafie la toate articolele de imbracaminte.

Preturile se stabilesc in functie de numar de culori si marime.

Ghid Mărimi
MĂSURI FEMEI34

XS

36

S

38

M

40

L

42

XL

44

XXL

46

3XL

48

4XL

50

5XL

52

6XL

Circumferinţă bust (cm)8084889296100104110116122
Circumferinţa talie (cm)767880828486889296100
Circumferinţa șold (cm)86909498102106110116122128
Lungime față (cm)43444546474849505152
Lungime sup. bust (cm)25262728293031323334
Lungime spate (cm)41414242434344444545
Lăţime spate (cm)33,534,535,536,537,538,539,54142,544
Lungime umăr (cm)12121213131313141414
Lungime mâneci (cm)59596060616161616262
Grosime braț (cm)26272829303132343638
Circumferinţă gât (cm)3435 3637383940414243
MĂSURI BĂRBAȚI 44

XS

46

S

48

M

50

L

52

XL

54

XXL

56

3XL

Înălțime (cm)170172174176178180182
Circumferinţă bust (cm)889296100104108112
Circumferinţa talie (cm)788286909498104
Circumferinţa șold (cm)9498102106110114118
Lungime spate (cm)46474748494950
Lungime mânecă (cm)63636464646465
Circumferinţă gât (cm)37383940414243
Lung. int. crac. pan. (cm)78798081828384

În cazul comenzilor speciale* puteți beneficia de asistență din partea noastră pentru realizarea măsuratorilor.

Servicii Suplimentare
  • Design uniforme

Experienta in domeniu ne califică pentru a vă oferi un serviciu complet de la propunere design și până la execuția uniformei. Prețurile pentru propunerile de design se stabilesc în funcție de complexitatea produsului solicitat.

 

  • Mentenanță uniforme

Pentru clienții noștri fideli oferim pachete avantajoase de întreținere / reparații / înlocuire uniforme. Acestea se realizează customizat în funcție de necesitățile clientului. Solicită pachetul tău de mentenanță aici.

 

  • Personalizare prin branding

Uniformele se pot personaliza prin broderie sau serigrafie. Prețurile se stabilesc în funcție de dimensiunea și numărul de culori folosite. Trimite-ne în atasament logo-ul (de preferat format .cdr / .ai  / .png, sau dacă nu e posibil - .jpg) la adresa de mail office@e-uniforme.ro și te vom contacta.

Ambalare și livrare

Uniformele produse sunt ambalate in functie de solicitarile clientilor. Livrarea se realizeaza la nivel national/international. Costurile de transport sunt suportate de catre client.